Nowy cykl biegów górskich na mapie Polski – Maraton Górski LEŚNIK.

maratongorski-logo

Rosnące zainteresowanie biegami górskimi sprawia, że coraz ciężej załapać się na listę startową, cieszy zatem fakt iż przybywa nam górskich imprez. Dotarła do nas właśnie bardzo fajna informacja od organizatorów BUT’a i ZAMIECI, którą chcemy oczywiście się z Wami podzielić 🙂

maraton górski lesnik maraton górski lesnik maraton górski lesnik maraton górski lesnik

Organizatorzy BESKIDY ULTRA TRAIL i  ZAMIECI  zapraszają na wyjątkowy cykl maratonów górskich w Beskidach. Przygotowaliśmy dla Was cztery trasy w czterech przepięknych lokalizacjach na zbliżonym dystansie ale o odmiennym charakterze i poziomie trudności.

Zaczynamy już 11 kwietnia 2015 roku w Bielsku – Białej maratonem WIOSNA. Poprowadziliśmy go w paśmie Klimczoka gdzie na około 43 kilometrach wbiegniecie na 2000 metrów. Napotkacie 3 mocne podbiegi oraz całą masę szybkich zbiegów.

Maraton LATO wystartuje 21 czerwca 2015 w Beskidzie Małym W Rzykach  na dystansie nieco ponad 46 km i przewyższeniu 2100m. Tym razem góry będą niższe ale za to trasa poza dwoma mocnymi podbiegami da Wam popalić bezustannym wahaniem góra-dół. TP najprawdopodobniej najszybszy górski maraton w Polsce.

26 września 2015 to data maratonu JESIEŃ w Korbielowie gdzie poziom trudności znowu wzrośnie bo oto na niecałych 42 km pokonacie prawie 2500 m w górę w tym raz na prawie 1500m n.p.m. zaliczając po drodze Rysiankę, Trzy Kopce czy mijając Pilsko.

Na zakończenie sezonu , tuż przed Bożym Narodzeniem 18 grudnia 2015 najtrudniejszy sprawdzian bo maraton ZIMA rozegra się na nieuczęszczanych szlakach pasma Baraniej Góry. Dystans ponad 50 km i przewyższenie prawie 3500 m pozwoli zakończyć sezon z przytupem i sprawdzić się w trudnych zimowych warunkach przemierzając m.in. Skrzyczne, Malinowską Skałę i Ostre.

Zapowiada się zatem bardzo fajny cykl imprez. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii i relacji, które będą się pojawiały po kolejnych cyklach. Bo przecież to Wy w dużej mierze decydujecie o być lub nie takich imprez i Wy tworzycie atmosferę, która przyciąga kolejnych biegaczy na kolejne edycje 🙂

Więcej informacji:

www.maratongorski.pl
www.facebook.com/maratongorski