Ultramaraton Chudy Wawrzyniec 6 sierpnia 2016

Zapisy ruszają od 14 lutego

Jak piszą organizatorzy:

„Takiej opcji nie znajdziesz w Polsce jeszcze na żadnym biegu ultra. Podpatrzyliśmy ją na maratonach rowerowych, gdzie masz możliwość wyboru czy chcesz zjechać do zajezdni szybciej, czy porywasz się na dłuższą walkę. Nie musisz deklarować, którą trasę zrobisz. Początek jest wspólny dla wszystkich, dopiero przy Wielkiej Rycerzowej nadchodzi decydująca chwila.”

Chudy Wawrzyniec 80+

prowadzi z Rajczy do Zwardonia, a później czerwonym i niebieskim szlakiem po granicznych grzbietach przez Wielką Raczę, Przegibek, Wielką Rycerzową, Oszust, Przełęcz Glinka, Krawców Wierch do Trzech Kopców, dalej żółtym szlakiem przez Halę Lipowską, Zapolankę do Ujsół. Uzbierało się na niej ponad 3400 metrów podejść i podbiegów. W większości prowadzi wśród lasów i po łąkach, teren wznosi się czasem tak stromo, że nawet najtwardsi będą musieli podpierać się nosem, innym razem – opada gwałtownie dając szansę na pokazanie swoich możliwości zagorzałym „downhillowcom”. Wąskie i kręte, graniczne ścieżki nie pozwalają się nudzić.

Chudy Wawrzyniec 50+

Dla tych, którzy będą chcieli zmierzyć się z biegiem ultra, ale w trochę krótszej wersji – czy to ścigając się na śmierć i życie o glorię i chwałę czy próbując swoich sił po raz pierwszy – przewidzieliśmy możliwość wyboru trasy 50+ przy Wielkiej Rycerzowej. Stąd zielonym szlakiem będziemy biec przez Muńcuł do Ujsół. Na metę.

Więcej informacji na stronie organizatora: chudywawrzyniec.pl